JAKOŚĆ

ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ

Blog - (Polski) Jaki osprzęt stosuje się w ładowarkach budowlanych?

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Ładowarka to jeden z najważniejszych sprzętów na placu budowy, który jeszcze niedawno służył głównie w większości do przeładunku różnych materiałów. Obecnie jednak znajduje zastosowanie w wielu dodatkowych czynnościach, a jej coraz nowocześniejsze wyposażenie sprawia, że jest nawet w stanie zastępować inne maszyny.

Wzbogacone w dodatkowe części ładowarki wykorzystywane są już nie tylko na budowanie, ale także w recyklingu czy pracach ziemnych. Na polskim rynku znaleźć można mnóstwo firm oferujących różnorodny osprzęt do ładowarek. Na stronie naszego producenta znajdą Państwo szeroką ofertę maszyn budowlanych, osprzętów i części zamiennych maszyn budowlanych i drogowych. XCMG Europa zapewnia też kompleksowe usługi serwisowe.

Rodzaje osprzętu w ładowarkach budowlanych

Jest wiele rodzajów ładowarek budowlanych, które w zależności od oczekiwań mogą pełnić wiele funkcji. Istnieją ładowarki kołowe, gąsienicowe, obrotowe, teleskopowe oraz koparko-ładowarki. Na ich elementy załadowcze składają się łyżki, ślimaki, tarcze lub kubełki. Wśród maszyn dostępnych na naszej stronie, poza standardowym wyposażeniem zgodnie z oczekiwaniami mogą Państwo dobrać różnorodny osprzęt. Pozwala on na rozszerzenie zastosowań ładowarek, niejednokrotnie ograniczając konieczność korzystania z innych sprzętów budowlanych.

Tym samym do m.in. ładowarek LW10k wykorzystywanych najczęściej w pracach brukarskich, przygotowujących działki pod inwestycje i posiadających w podstawowym wyposażeniu łyżkę z zębami ogólnego zastosowania o poj. 1,2 m3, szybkozłącze i widły do palet dobrać można: łyżki dzielone, łyżki powiększone, chwytaki do bali i zamiatarki. Do ładowarek LW640g przystosowanych do pracy bezpośrednio przy ścianie, dodatkowo zamówić mogą Państwo: łyżki skalne o poj. 2,8 m3, łyżki do towarów lekkich o poj. 4,5 m3, widły do palet oraz widły do kompostu.

Z kolei wśród osprzętów do maszyn o modelu ZL30g, sprawdzających się w zatłoczonych węzłach betonowych i na niewielkich przestrzeniach należą: wspomniane wcześniej chwytaki oraz łyżki o poj. 1,5 m3 do 2,8 m3. Natomiast na specjalne zamówienie do ładowarek ZL50g dopasować można: chwytaki do przeładunków materiałów sypkich i kamieni oraz widły. Ponadto do wymienionych ładowarek istnieje możliwość dodatkowego zamontowania np. ostrogi do kręgów. Co więcej,  maszyny mogą zostać doposażone w urządzenia czyszczące takie jak np. wcześniej wspomniane zamiatarki czy pługi do śniegu lub ziemi.

Producent maszyn budowlanych i drogowych | XCMGEuropa