JAKOŚĆ

ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ

Blog - (Polski) Z jakim wydatkiem się liczyć, planując zakup nowej koparko-ładowarki?

Извините, этот техт доступен только в “Польский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze place budowy bez urządzeń takich jak koparko-ładowarki. Ułatwiają one pracę, zastępując siłę ludzkich mięśni oraz przyspieszając wiele procesów. Koparko-ładowarki mają zróżnicowaną konstrukcję i mogą – w zależności od potrzeb – być usadowione na gąsienicach lub kołach. To sprawia, że możliwa jest praca z ich pomocą nawet w bardzo wymagających warunkach. Ile kosztuje taki sprzęt?

Wykorzystanie koparko-ładowarki

Koparko-ładowarki to urządzenia wykorzystywane w budownictwie. Służą do wykonywania wykopów, wyrównywania lub oczyszczenia terenu, wspomagają prace przy rowach melioracyjnych. Bywa także niezbędna w gospodarstwach rolnych. Ze względu na swoje możliwości i dodatkowy osprzęt, urządzenie to jest wykorzystywane we wszelkich pracach ziemnych.

Koszt zakupu koparko-ładowarki

Koparko-ładowarka jest bardzo wszechstronnie wykorzystywana, dlatego użytkują ją zarówno firmy budowlane, wykonawcy robót związanych z budową sieci przesyłowych, jak i rolnicy, a także inne branże zajmujące się pracami ziemnymi. Koszt zakupu takiego urządzenia to około 100 tysięcy złotych – w zależności od standardu wyposażenia w dodatkowe funkcje. Jest to kwota niemała, ale trzeba pamiętać, że zakup koparko-ładowarki to rodzaj inwestycji. Urządzenie to ma usprawniać prowadzoną działalność i prace z nią związane, co bezpośrednio przenosi się na zmniejszenie kosztów. Używane koparko-ładowarki można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak trzeba pamiętać, że stan techniczny takiego urządzenia może być różny, co warto sprawdzić przed zakupem.

 Dodatkowe koszty związane z zakupem

Po zakupie koparko-ładowarki należy, tak jak po zakupie samochodu, wykupić ubezpieczenie OC. Jego koszt jest uzależniony od rodzaju zastosowania sprzętu. Mniej zapłacą rolnicy, użytkujący koparko-ładowarkę we własnym gospodarstwie i na własne potrzeby, więcej firmy budowlane, wykonujące działalność w różnych miejscach lub świadczące usługę wypożyczenia sprzętu. Koszt ubezpieczenia w skali roku to około kilkaset złotych. Warto szukać najlepszych na rynku ofert, gdyż firmy ubezpieczeniowe mają bardzo zróżnicowaną ofertę. Koszt ubezpieczenia, w zależności od wybranej oferty może wahać się nawet o kilkaset złotych.

Producent maszyn budowlanych i drogowych | XCMGEuropa