JAKOŚĆ

ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ

Blog - (Polski) Uniwersalna ładowarka LW180K do zadań specjalnych

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Ładowarki to urządzenia, które zwykle znajdują zastosowanie podczas prac budowlanych, ale coraz częściej używane są również w innych branżach, w tym m.in. rolnictwie i drogownictwie. Wykorzystywane są również przez liczne firmy produkcyjne i usługowe.

W tym artykule na przykładzie modelu LW180K chcielibyśmy opisać najważniejsze zastosowanie oraz nowoczesne rozwiązania, które wdrażane są w ładowarkach.

Krótka charakterystyka ładowarki LW180K

Model LW180K to idealny przykład kompaktowej ładowarki, która znajduje szerokie i uniwersalne zastosowanie. Może być używana podczas prac brukarskich, szybkich wykopów wykonywanych w celu przygotowania niewielkich działek pod inwestycje, a także przy pracach w gospodarstwach rolnych. Sprawdzi się również w firmach, gdzie realizowany jest tzw. transport bliski. Ładowarka wyposażona jest w szybkozłącze hydrauliczne, które umożliwia wymianę osprzętu bez konieczności wysiadania z maszyny, co znacznie optymalizuje i przyspiesza proces adaptacji maszyny do kolejnych zadań.

Ładowarka LW180K wyposażona jest w oszczędny silnik 4-cylindrowy disel z wtryskiem bezpośrednim i chłodzeniem cieczą. Moc silnika to 60 kW. Cechuje go również wydajna hydraulika z główną pompą zębatą i maksymalnym ciśnieniem roboczym 16 MPa. Zastosowano w nim układ centralnego sterowania BEKA – MAX (Niemcy) lub ALLFETT (Turcja). Zapewnia on doprowadzenie smaru do wszystkich punktów smarnych maszyny. Układ centralnego sterowania wyposażony jest w sterownik elektroniczny z sygnalizacją błędów i możliwością nastawienia czasów smarowania.

Ładowarka LW180K posiada układ roboczy typu “Z” ze sterowaniem przy pomocy joysticków. Hydrauliczny, przegubowy układ skrętu zapewnia płynne sterowanie maszyną.

Kabina ROPS/FOPS jest wyciszona i zapewnia bezpieczną pracę operatora. Spełnia wszystkie normy EU. Jest ogrzewana, klimatyzowana i wyposażona w radioodbiornik. Łatwa w obsłudze deska rozdzielcza posiada system monitoringu błędów. Opcjonalnie ładowarka LW180K może zostać wyposażona w monitoring cofania.

Producent maszyn budowlanych i drogowych | XCMGEuropa