Wymiana osprzętu bez wychodzenia z maszyny – czy to możliwe?
Czy walec drogowy jest pojazdem wolnobieżnym?
Z czego wynika rosnąca popularność przewiertów wykonywanych metodą bezwykopową?
Zrywak i lemiesz jako podstawowe elementy wyposażenia równiarki
Zakup czy wypożyczenie – która forma nabycia maszyn budowlanych jest bardziej opłacalna?
Które maszyny budowlane mogą uczestniczyć w ruchu drogowym?
Wykorzystanie ładowarek w procesie recyklingu
Które części do maszyn budowlanych zużywają się najszybciej?
Dobór maszyn budowlanych a stopień nachylenia terenu
Podczas wyboru maszyn budowlanych bierze się pod uwagę przede wszystkim rodzaj i skalę prowadzonych prac. Nie bez znaczenia są jednak także warunki terenowe. Jakie znaczenie ma kąt nachylenia terenu? Wyjaśniamy!
Czym jest i jak powstaje tzw. otwór pilotowy?
Przewierty metodą bezwykopową przeprowadza się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, takich jak wiertnice horyzontalne. Jest to proces składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich, o dużym znaczeniu dla skuteczności dalszych działań, jest wydrążenie otworu pilotowego. Do czego on służy? Wyjaśniamy!
Jak działają równiarki drogowe?
Równiarki drogowe to maszyny, bez których trudno wyobrazić sobie wiele robót ziemnych. Ich podstawowym zadaniem jest profilowanie podłoża, skarp i wykopów. Dostępne są różne modele tych urządzeń – w artykule wyjaśniamy, na czym polega ich działanie.
W jakich obszarach budownictwa znajdują zastosowanie walce drogowe?
Walce do robót ziemnych to maszyny znajdujące szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa. Dzięki nim możliwa jest poprawa nośności podłoża, co jest kluczowe w trakcie budowy nie tylko dróg, ale również parkingów, lotnisk czy też placów. Podczas jakich prac jeszcze się je wykorzystuje? Wyjaśniamy!
Czy minikoparki są pełnoobrotowe?
Zwrotność, niewielkie gabaryty, wielofunkcyjność – to tylko niektóre z wielu zalet minikoparek. Czy te jednonaczyniowe maszyny hydrauliczne są też pełnoobrotowe? Jakie jest ich zastosowanie? Na te pytania odpowiadamy w artykule.
Jak profilować podłoże przy pomocy równiarki?
Profilowanie podłoża to bardzo istotny etap prac wykonywanych m.in. podczas budowy dróg. Umożliwia ono zachowanie odpowiednich spadków poziomych i pionowych, co jest kluczowe dla późniejszego odwadniania nawierzchni.
Czy istnieją różnice między żurawiem samojezdnym a hydraulicznym dźwigiem samochodowym?
Zastosowanie wiertnic horyzontalnych przy montażu kabli i rurociągów
Montaż kabli i rurociągów może być skomplikowany, w szczególności, gdy trzeba przeprowadzić go na terenie zabudowanym lub z istniejącą infrastrukturą. Konieczne może być wykonanie przewiertów przy pomocy wiertnic horyzontalnych.
Bezpieczeństwo pracy z dźwigiem samochodowym
Prace z wykorzystaniem ciężkich maszyn powinny być prowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W przypadku dźwigów samochodowych ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie podłoża, ale i zwrócenie uwagi na okoliczne konstrukcje. Sprawdź, jakich zasad trzeba przestrzegać podczas prac tego typu żurawiem.
Jak przemieszczać urobek w obrębie placu budowy?
Prace na budowie z reguły wiążą się z przemieszczaniem dużych ilości urobku. Nowoczesne ekipy budowlane dysponują szeregiem maszyn, które ułatwiają te prace.
Zastosowania minikoparek gąsienicowych
Podczas prac budowlanych czy robót ziemnych wykorzystuje się zróżnicowane urządzenia. W ostatnim czasie popularność zyskują minikoparki gąsienicowe, znajdujące zastosowania w wielu sytuacjach. Wyjaśniamy, kiedy najlepiej sprawdzają się takie maszyny.
Jakich uprawnień wymaga kierowanie dźwigiem samojezdnym?
Obsługa sprzętu wykorzystywanego na placach budowy wymaga dużej wiedzy i odpowiednich umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku dźwigów samochodowych. Wyjaśniamy, jakie uprawnienia są niezbędne do kierowania taką maszyną.
Wykorzystanie równiarek przy odśnieżaniu terenów
Wraz z nadejściem zimy i silnych opadów śniegu pojawia się konieczność odśnieżania terenów. Aura z reguły zmienia się dynamicznie, a do usunięcia zalegającego śniegu potrzeba wielu maszyn. Sprawdź, jak w tej roli sprawdzają się wielofunkcyjne równiarki drogowe.
Najważniejsze parametry żurawi samochodowych
Przy budowie obiektów architektonicznych potrzebne są różnorodne maszyny. Do często wykorzystywanych urządzeń należą żurawie samochodowe. Te mobilne dźwigi dostępne są w wielu wariantach, co umożliwia ich zastosowanie nawet w trudnych warunkach terenowych.
Jak zbudowane są gąsienice w koparkach gąsienicowych?
Koparki gąsienicowe to maszyny wykorzystywane na wielu placach budowy. Wyjaśniamy, jak zbudowane są gąsienice w koparkach oraz jak przekłada się to na możliwości zastosowania maszyn.
Jakie koparki najlepiej nadają się do prac w strefach miejskich?
Maszyny pracujące w strefach miejskich często muszą poruszać się po niewielkiej przestrzeni, do której dostęp bywa utrudniony. Podpowiadamy, jakie koparki sprawdzą się podczas prac prowadzonych na obszarach zabudowanych.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze minikoparki?
Podczas prac ziemnych czy budowlanych wykorzystuje się wiele specjalistycznych urządzeń. Ich dobór zależy od rodzaju prowadzonych działań, specyfiki terenu czy też budżetu inwestora. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni rodzaj minikoparki.
Emisja spalin maszyn budowlanych. Normy i dopuszczenia
Ograniczenie emisji spalin jest konieczne z uwagi na rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Wyjaśniamy, gdzie można znaleźć informacje dotyczące dopuszczalnej emisji spalin oraz dlaczego jej ograniczanie jest tak ważne.
Maszyny budowlane niezbędne przy niwelacji terenu
Pojęcie niwelacji terenu obejmuje wszystkie prace, których celem jest jak najdokładniejsze dostosowanie ukształtowania powierzchni działki do określonego celu. Na większym placu budowy potrzebne są profesjonalne maszyny pozwalające przyspieszyć i usprawnić cały proces profilowania terenu.
Zastosowanie dźwigów samochodowych na placach budów
Prace budowlane wymagają wykorzystania różnego rodzaju specjalistycznych maszyn, w tym między innymi nowoczesnych dźwigów. Urządzenia te, nazywane także żurawiami samochodowymi, mają szerokie zastosowanie na budowie przede wszystkim dlatego, że są to maszyny mobilne.
Jakie narzędzia peryferyjne można stosować w koparkach?
Koparki to maszyny niezbędne na każdym placu budowy – ich zadaniem jest przede wszystkim oddzielanie urobku i ładowanie go na składowisko lub środki transportowe. Ponadto urządzenia te można wyposażyć w specjalny, dodatkowy osprzęt i tym samym zwiększyć zakres ich zastosowania.
Zastosowanie młota hydraulicznego w pracach koparką
Istnieje wiele rodzajów narzędzi peryferyjnych do koparki, których montaż znacznie zwiększa możliwości tej maszyny. Popularnym przykładem dodatkowego wyposażenia do koparki są młoty hydrauliczne – narzędzie służące do kruszenia skał.
Czy maszyny stosowane na placach budowy wymagają rejestracji?
Nabywcy sprzętów budowlanych często zastanawiają się, czy i na jakich warunkach mogą poruszać się swoimi maszynami po publicznych drogach. Przepisy regulujące tę kwestię określają, które pojazdy podlegają obowiązkowi rejestracji, a które są z niego zwolnione.
Od czego zależy komfort operatora maszyn budowlanych?
Kierowanie maszynami budowlanymi często okazuje się dużym obciążeniem dla organizmu ich operatora – jest on narażony nie tylko na urazy (np. podczas wsiadania do maszyny), ale też na rozwinięcie się różnego rodzaju chorób zawodowych. Z tego powodu ważne jest ograniczenie czynników ryzyka do minimum i zapewnienie operatorowi maszyn odpowiednich warunków pracy. Jak to zrobić?
Największe błędy przy eksploatacji koparek. Czego należy unikać?
Koparki to maszyny budowlane używane w przypadku realizacji wielu różnych inwestycji. Dodatkowo – choć wytrzymałe – mogą być podatne na uszkodzenia spowodowane różnego rodzaju błędami, zwłaszcza ze strony operatorów. O jakie błędy chodzi oraz w jaki sposób należy ich unikać? Serdecznie zachęcamy do lektury.
Czy koparko-ładowarki podlegają dozorowi technicznemu?
Bardzo wiele rodzajów urządzeń zgodnie z przepisami prawa musi zostać poddana dozorowi technicznemu. Czy dotyczy to także koparko-ładowarek?
Co wpływa na trwałość napędu gąsienicowego?
Inwestycje budowlane przeprowadzane są przy użyciu sprzętu ciężkiego. Koparki na gąsienicach mogą pracować praktycznie w każdych warunkach, a jak wiemy, na placach budowy są one wyjątkowo trudne. Maszyny, by mogły pracować bez usterek, muszą być eksploatowane zgodnie z zaleceniami producentów.
Sprawdzanie sprzętu budowlanego przed zakupem. Na co zwrócić uwagę?
Wyposażeniem każdej firmy budowlanej są maszyny drogowe oraz budowlane. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy ich zakupie?
Koparka gąsienicowa XE300
XE20E minikoparka
Jak wygląda standardowy cykl pracy koparki?
Koparka jest nieodzownym urządzeniem na każdej budowie. Dziś trudno sobie wyobrazić, aby prace ziemne czy załadowcze prowadzić ręcznie. Maszyny te są nie tylko wydajne, ale i dokładne. Mogą współpracować z elektronicznymi urządzeniami niwelacyjnymi, wagowymi czy wskaźnikami kąta pochylenia. Jak wygląda cykl pracy koparki?
Jak dobrać koparkę na budowę o niewielkiej możliwości manewrowania?
Często budowy odbywają się w miejscach, gdzie możliwości manewrowania są niewielkie, jednak i tak konieczne bywa wykorzystanie profesjonalnej koparki. Jak ją odpowiednio dobrać do naszych potrzeb i jaka funkcjonalność będzie najbardziej przydatna? Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając koparkę na budowę, jeśli nie będzie miała ona dużej przestrzeni do przemieszczania się.
Jak działają hamulce w koparkach kołowych?
Zakup koparki lub innej maszyny budowlanej to dla większości przedsiębiorców bardzo duża – pod względem wydatku – inwestycja, którą trzeba dobrze zaplanować. Na naszym rynku budowlanym przeważają mniejsze firmy. Załóżmy, że właściciel firmy realizującej roboty ziemne chce poszerzyć swoją działalność i wyposażyć się w kolejną maszynę. Jak będzie wyglądał zakup nowej koparki od producenta?
Koparka gąsienicowa XE55E
Koparka gąsienicowa 60DA
Czy na używane maszyny budowlane przysługuje gwarancja?
Ze względu na wysokie ceny nowych maszyn specjalistycznych, coraz więcej osób decyduje się na zakup maszyn budowlanych używanych. Kupując nowy pojazd, przedsiębiorca może liczyć na gwarancję. A jak będzie w przypadku zakupu używanej maszyny?
Czy koparki gąsienicowe mogą poruszać się po drogach publicznych?
Koparki to urządzenia, bez których nie da się przeprowadzić większości robót ziemnych związanych z przygotowaniem wykopów szerokoprzestrzennych. O ile koparki kołowe na plac budowy zwykle docierają samodzielnie, o tyle koparki gąsienicowe są z reguły przywożone na specjalnych lawetach. Przekonajmy się, z czego to wynika i zobaczmy, czy koparka gąsienicowa może przemieszczać się po drodze publicznej.
Kompletujemy park maszynowy w żwirowni. Czego nie może zabraknąć?
Kruszywa są jednymi z podstawowych materiałów budowlanych, używanych zarówno przy produkcji materiałów takich jak choćby asfalt czy beton. Żadna żwirownia nie obejdzie się przede wszystkim bez nowoczesnych maszyn budowlanych. Przekonajmy się, jakie wyposażenie wchodzi tu w grę.
Jakie koparki najlepiej nadają się do prac wyburzeniowych?
Postęp technologiczny sprawił, że wszelkie prace budowlane oraz wyburzeniowe przeprowadzane są obecnie za pomocą różnorodnych, dostępnych na rynku maszyn. Jeszcze kilka lat temu prym przy wyburzeniach wiodły kule wyburzeniowe – obecnie zastąpione przez wydajniejsze koparki wyburzeniowe. Jakie zalety sprawiły, że koparki wyburzeniowe są tak popularne?
Doskonała do małych i średnich prac ziemnych – minikoparka
Minikoparka jest to jednonaczyniowa maszyna hydrauliczna o masie eksploatacyjnej wynoszącej do kilku ton. Składa się z podwozia gąsienicowego lub rzadziej kołowego, niewielkiego lemiesza, obrotowej kabiny oraz mechanizmu kolumny obrotu wysięgnika. W porównaniu do tradycyjnych koparek jest to urządzenie, które doskonale sprawdza się przy niewielkich pracach ziemnych. Jakich?
Czy można wymienić osprzęt w ładowarce bez wychodzenia z maszyny?
Nowoczesne ładowarki kołowe, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, wielofunkcyjnego osprzętu, oferują szerokie możliwości pracy, a wymiana osprzętu może być realizowana nawet bez opuszczania kabiny operatora.
Jak działa monitoring cofania w maszynach drogowych?
Maszyny przeznaczone do budowy, konserwacji i naprawy dróg są tak skonstruowane, aby mogły wykonywać swoją pracę w trudnych warunkach. To z kolei wpływa na ich mobilność. Poruszanie się w wąskich przestrzeniach lub cofanie się jest bardzo ograniczone przez brak dostatecznej widoczności. Rozwiązaniem tego problemu jest monitoring cofania.
Koparka gąsienicowa XE250
Koparka gąsienicowa XE210
XE35E minikoparka
Do czego służy funkcja no-spin w walcach drogowych?
Walec jest maszyną do zagęszczania gruntów w robotach ziemnych oraz mas nawierzchniowych przy budowie dróg. Ze względu na specyfikę pracy tej maszyny oraz warunki budowlane, które często utrudniają ruch, konstruktorzy maszyn stosują pewne rozwiązania technologiczne mające ułatwiać pracę. Niektóre walce zostały wyposażone w funkcję no-spin. Na czym ona polega?
Jaką rolę w konstrukcji walców odgrywają mimośrodowe wałki wzbudzające?
Walce drogowe są kluczowym sprzętem w budownictwie drogowym, kolejowym oraz przy konstrukcji portów lotniczych, służąc do zagęszczania gruntu i asfaltu, co zapewnia powierzchniom odpowiednią nośność i odporność na warunki atmosferyczne. Ich efektywność w zagęszczaniu opiera się na działaniu mimośrodkowych wałków wzbudzających.
Na czym polegają przewierty metodą bezwykopową?
Przewierty bezwykopowe to nowoczesna technika tworzenia podziemnych łączeń instalacyjnych. Stosowana jest przede wszystkim na terenach zurbanizowanych oraz w miejscach, w których z różnych powodów nie można przeprowadzić tradycyjnego wykopu liniowego. Jakich urządzeń używa się do przeprowadzania bezwykopowych podziemnych wierceń? Jak przebiegają?
Jaki osprzęt stosuje się w ładowarkach budowlanych?
Ładowarka to jeden z najważniejszych sprzętów na placu budowy, który jeszcze niedawno służył głównie w większości do przeładunku różnych materiałów. Obecnie jednak znajduje zastosowanie w wielu dodatkowych czynnościach, a jej coraz nowocześniejsze wyposażenie sprawia, że jest nawet w stanie zastępować inne maszyny.
Czy na maszyny budowlane przysługują dofinansowania unijne?
Maszyny budowlane ułatwiają i przyśpieszają proces budowy różnorodnych obiektów i konstrukcji. W ich nabyciu pomogą nam dotacje unijne.
Z jakim wydatkiem się liczyć, planując zakup nowej koparko-ładowarki?
Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze place budowy bez urządzeń takich jak koparko-ładowarki. Ułatwiają one pracę, zastępując siłę ludzkich mięśni oraz przyspieszając wiele procesów. Ile kosztuje taki sprzęt?.
Jak działają wiertnice horyzontalne?
Potrzeby i wymagania związane z budownictwem wymuszają szukanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania i tworzenia maszyn budowlanych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są niewątpliwie wiertnice horyzontalne, które umożliwiają przewierty, bez konieczności wykonywania czasochłonnych i kosztownych wykopów. Jak to działa i gdzie znajduje zastosowanie?
Co wpływa na komfort operatora w kabinie maszyny budowlanej?
Praca w maszynach budowlanych w roli operatora bywa niezmiernie obciążająca dla organizmu, ale również niebezpieczna i wyczerpująca. Odpowiednia konstrukcja i rozwiązania zastosowane w kabinie pozwalają zdecydowanie poprawić poziom komfortu pracy, jak i rozwiązać problemy, które mogły prowadzić do poważnych urazów narządu ruchu. Sprawdzamy kiedy kabina kierowcy/operatory jest odpowiednio wygodna.
Koparki przyjazne środowisku. Jakie normy powinny spełniać?
Koparki zaliczane są do maszyn budowlanych, które zapewne zdaniem wielu z nas specjalnie przyjazne dla środowiska nie są. Wystarczy, że przejdziemy koło najbliższej nam budowy drogi czy innej i mamy wrażenie, że wdychamy jedynie spaliny. Nie zawsze musi to być jednak spowodowane działaniem maszyn budowlanych. Dlaczego?
Co rozumieć pod pojęciem masy eksploatacyjnej sprzętu budowlanego?
Masa eksploatacyjna pojazdu to jego waga podczas użytkowania, włączając w to ładunek i operatora, różniąca się od masy własnej, która obejmuje tylko wagę pojazdu z płynami eksploatacyjnymi i bez ładunku.
Które elementy koparek zużywają się najszybciej?
wyniku trudnych warunków pracy często okazuje się, że nawet największa dbałość i regularna konserwacja sprzętu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i niektóre elementy prędzej czy później się psują. A co ulega awariom zdecydowanie najczęściej?
Różnice między modernizacją a remontem maszyn
Maszyny budowlane zaliczają się do środków trwałych i jako takie podlegają remontom i modernizacjom. Jakie różnice zachodzą pomiędzy tymi dwoma rodzajami działań i od czego zależą?
Finansowanie maszyn budowlanych. Skąd zdobyć środki?
W roku 2020 ostatecznie zakończy się perspektywa unijna 2014-2020, a wraz z nią okres, w którym przeznaczono liczne i bardzo wysokie pule dofinansowań na wszelkie projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe oraz na wdrażanie nowych innowacyjnych pomysłów. To może być ostatnia chwila dla przedsiębiorców planujących zakup maszyn budowlanych – dlatego warto złożyć aplikację, zanim środki wyłożone w otwartych konkursach zostaną spożytkowane.
Mobilny serwis maszyn budowlanych. Jak to działa?
Usterki maszyn budowlanych potrafią nie tylko przesunąć termin zakończenia danej inwestycji, ale totalnie rozsynchronizować funkcjonowanie przedsiębiorstwa budowlanego, czy też firmy z branży drogownictwa. Działalność wielu firm opiera się dzisiaj na sprawności maszyn, jeśli zdarzy się awaria, bywa że firmy są mówiąc kolokwialnie ugotowane.
Nabycie maszyn budowlanych – zakup czy wynajem?
Na rynku budowlanym działa wiele firm, które świadczą szeroko zakrojone usługi budowlane. Jednak niewiele z nich decyduje się na zakup maszyn budowalnych. Powodują tym różne okoliczności, ale jedną z głównych są zbyt wysokie koszty utrzymania maszyny i ryzyko tego, że zakup nie zwróci się tak szybko jak oczekujemy.
Błędy popełniane przy zakupie części zamiennych do maszyn budowlanych
Efektywna praca serwisu wymaga dostarczania części zamiennych, które spełniają wszystkie wymagania co do trwałości i jakości. Zdarza się jednak, że zakup części do maszyn budowlanych przysparza różnych problemów. Zobaczmy, jakie są najczęściej popełniane w tym obszarze błędy.
Dlaczego warto kupować maszyny budowlane od renomowanych producentów?
Decydując się na zakup jakiegoś sprzętu, zwraca się uwagę na wiele istotnych kwestii, takich jak cena, niezawodność i producent. W przypadku tego ostatniego kryterium warto sugerować się renomą firmy na rynku. Spółka, która zdobyła uznanie w branży, osiągnęła to nie bez powodu.
Zakup części do maszyn – oryginalne czy zamienniki?
W momencie, gdy zdarzy się awaria maszyny budowlanej, potrzebne jest natychmiastowe działanie. Szukając właściwych rozwiązań, przeglądając usługi serwisu i napraw maszyn budowlanych musimy wiedzieć, czy chcemy korzystać z części zamiennych używanych, oryginalnych czy też zamienników.
Bezpieczeństwo korzystania z maszyn budowlanych
Maszyny budowlane to nieoceniona pomoc, która pozwala na ułatwienie i przyśpieszenie zaplanowanych prac. To dzięki nim możliwe jest wykonanie trudnych zadań bez dużych nakładów sił i środków. Należy jednak pamiętać, że ich użytkowanie może wiązać się z pewnymi zagrożeniami, nie tylko dla samego operatora, ale także dla osób znajdujących się w pobliżu.
Koparka XE370CB. Główne zalety modelu
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem koparki, zainwestuj w model XE370CB. Koparka gąsienicowa XE370CB doskonale nada się do różnego rodzaju robót ziemnych, do żwirowni oraz do prac wyburzeniowych. Jej masa eksploatacyjna wynosi 37 ton, a samą maszynę wyróżniają krótkie cykle robocze. Jakie są jej pozostałe zalety?
Zasady działania ładowarek czołowych
Ładowarki służą do transportu urobku na bliskie odległości, do odspajania niezamarzniętych gruntów i do przewozu materiałów budowlanych. Doskonale nadają się do prac brukarskich oraz wykopów pod niewielkie działki pod inwestycje.
Remonty maszyn budowlanych. Jak często należy je wykonywać?
Systematyczne i odpowiednio przeprowadzane remonty maszyn budowlanych zapewnią sprawne działanie urządzeń i uchronią nas przed ich zbyt częstą wymianą. Każdy remont będzie zatem miał na celu przywrócenie wartości użytkowej, funkcjonalności oraz sprawności remontowanego przedmiotu. Jakie są jego rodzaje?
Ładowarka ZL50G. Możliwości popularnej osiemnastotonówki
Zarówno w pracach budowlanych, jak i rolniczych, solidna, mocna oraz wytrzymała ładowarka kołowa to podstawa. Dlatego ładowarka ZL50G jest jedną z najchętniej i najczęściej wybieranych sprzętów budowlanym przez klientów. Co warto o niej wiedzieć?
Sprzęt budowlany. Gdzie się w niego zaopatrzyć?
Zakup sprzętu budowlanego dla zakładu czy firmy to poważna inwestycja. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy sprzętu? Co powinien oferować dobry sprzedawca maszyn budowlanych?
Koparki kołowe. Klasyczne maszyny na placach budów
Koparki kołowe są maszynami, bez których nie obejdzie się żaden plac budowy. Wykorzystywane do robót ziemnych, służą głównie do oddzielania urobku od gruntu i przeniesieniu go na środki transportowe lub składowisko.
Jakie maszyny budowlane wybrać – nowe czy używane?
Podstawą sprawnie przeprowadzanych prac na każdej budowie są wysokiej jakości, niezawodne maszyny budowlane. Kiedy jednak stajemy przed koniecznością zorganizowania prac, staje także przed koniecznością wyboru: kupić nowe maszyny czy sięgnąć po te używane?
Zalety używanych maszyn budowlanych
Koparki, koparko-ładowarki czy inne maszyny budowlane to pojazdy, bez których nie obędzie się żaden plac budowy. Stając przed koniecznością zakupu tego typu pojazdów, musimy rozstrzygnąć, czy będziemy chcieli kupić maszyny nowe czy używane? Dlaczego nowe nie zawsze znaczy lepsze, dowiesz się, czytając nasz wpis.
Równiarka GR215A. Niezrównany model do prac długodystansowych
Szukasz maszyny budowlanej, idealnej do długodystansowych prac przy poważnych projektach, związanych z infrastrukturą? Zawiodłeś się na dotychczasowych maszynach i ich wydajności? Z pomocą przychodzi równiarka GR215A. Przeczytaj, aby przekonać się, że warto.
Koparka kołowa czy gąsienicowa? Poznaj różnice i przykłady zastosowań
Koparki to maszyny, które są obecnie powszechnie wykorzystywane podczas różnego rodzaju robót ziemnych. Obecnie możemy wybierać spomiędzy wielu modeli koparek o różnych parametrach.
Od czego zależy skuteczność walca drogowego?
Walec drogowy to bardzo często wykorzystywana maszyna podczas robót ziemnych i drogowych. Służy do zagęszczania gruntu, co możliwe jest za sprawą nacisku wałów na podłoże podczas jazdy masywnego walca.
NOWOŚĆ! WIERTNICE HORYZONTALNE SERIA XZ
Koparka kołowa i gąsienicowa – różnice i podobieństwa
Koparka to jedno z najważniejszych urządzeń na każdym placu budowy. Najczęściej stosowane są koparki gąsienicowe i kołowe. To właśnie im poświęcimy ten artykuł, w którym spróbujemy podpowiedzieć, jakie są najważniejsze różnice między nimi oraz do jakich prac są przeznaczone.
Solidne części do maszyn budowlanych – gdzie i jakie kupić?
Maszyny budowlane są narażone na częstą, a jednocześnie dość intensywną eksploatację, co wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia awarii. Do wymiany części dochodzi bardzo często przy okazji naprawy usterek. I zwykle w takich sytuacjach pojawiają się dwa kluczowe pytania: jakie produkty wybrać – oryginalne czy zamienniki – oraz gdzie je kupić, by mieć pewność niezawodności i sprawnego działania.
Najczęstsze usterki i naprawa maszyn budowlanych
Kiedy na placu budowy nagle dojdzie do usterki maszyny budowlanej, w większości przypadków konieczne jest jak najszybsze wezwanie fachowców. W tym artykule skupimy się na najczęstszych usterkach, jakie mogą wystąpić w maszynach budowlanych. Podpowiemy też, co zrobić, gdy nagle maszyna na placu budowy odmówi posłuszeństwa.
Ładowarki do zastosowania w gospodarstwie rolnym
W gospodarstwie rolnym praktycznie każdego dnia dochodzi do przeładunku i transportu na niewielkie odległości różnorodnego materiału, najczęściej obornika, ale również palet, bali czy ładunków sypkich. W tym artykule przybliżymy nieco specyfikę zastosowania ładowarek w gospodarstwie rolnym.
Specyfika i wykorzystanie równiarek drogowych
Podczas realizacji prac budowlanych czy robót drogowych niezbędne jest zastosowanie szeregu mniej lub bardziej zaawansowanych maszyn i urządzeń. To dzięki nim praca przebiega szybko, łatwo i bezproblemowo. Obecnie wykorzystywanych jest wiele różnorodnych maszyn budowlanych, a wśród nich m.in. równiarka drogowa.
Koparka gąsienicowa i jej zastosowanie na placu budowy
Urządzeniem, którego nie może zabraknąć na budowach, jest koparka gąsienicowa. Wykorzystywana jest przede wszystkim na początkowych etapach budowy, np. podczas przygotowywania powietrza do jej późniejszego użytkowania. Ale nie jest to jedyne zastosowanie koparki gąsienicowej.
Uniwersalna ładowarka LW180K do zadań specjalnych
Ładowarki to urządzenia, które zwykle znajdują zastosowanie podczas prac budowlanych, ale coraz częściej używane są również w innych branżach, w tym m.in. rolnictwie i drogownictwie. W tym artykule na przykładzie modelu LW180K chcielibyśmy opisać najważniejsze zastosowanie oraz nowoczesne rozwiązania, które wdrażane są w ładowarkach.
Specyfika walców wykorzystywanych do standardowych robót drogowych
Walec drogowy to maszyna budowlana, której nie może zabraknąć podczas realizacji robót drogowych. Znajduje zastosowanie przy zagęszczaniu gruntów lub masy nawierzchniowej stosowanej przy budowie dróg.