JAKOŚĆ

ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ

Blog - (Polski) Zasady działania ładowarek czołowych

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ładowarki służą do transportu urobku na bliskie odległości, do odspajania niezamarzniętych gruntów i do przewozu materiałów budowlanych. Doskonale nadają się do prac brukarskich oraz wykopów pod niewielkie działki pod inwestycje.

Powszechnie używane są w rolnictwie.

Jaka jest definicja ładowarek budowlanych?

Ładowarki są samojezdnymi maszynami, wyposażonymi w jedno z poniższych urządzeń załadowczych:

  • łyżkę,
  • ślimak,
  • tarczę,
  • kubełki.

Maszyny te służą do przeładunku sypkich materiałów ze składowiska na środki transportowe.

Ze względu na budowę, wyróżnia się ładowarki kołowe i gąsienicowe.

Natomiast biorąc pod uwagę sposób pracy, mówi się o koparkach czołowych, obrotowych oraz z łyżką wychyloną na bok.

Parametry, które powinno się uwzględnić przy wyborze ładowarek, to moc silnika, ładowność, zwinność i ergonomia pracy użytkownika urządzenia.

Czym jest ładowarka czołowa i jak działa?

W ładowarkach czołowych  łyżka zainstalowana jest z przodu maszyny, a możliwości jej ruchu ograniczają się do jednej płaszczyzny.

Ładowarki łyżkowe czołowe pracują w cyklu przerywanym, obejmującym ładowanie, czyli dostawienie łyżki ładowarki do pryzmy urobku, a następnie jej zagłębianie podczas jazdy maszyny.

Kolejny etap pracy to napełnianie łyżki przez obrót i podnoszenie wysięgnika z łyżką. Tak załadowana ładowarka jedzie do miejsca wyładowania, gdzie łyżka zostaje opróżniona, a maszyna wraca do miejsca zaczerpywania.

Oferowane przez nas maszyny zaopatrzone zostały w cztero cylindrowy silnik, ze wtryskiem bezpośrednim i chłodzony cieczą. Działa on na paliwo typu diesel, a jego moc wynosi 60 kW. Posiadają także tarczowy hamulec pneumatyczno-hydrauliczny, działający na 4 koła.

Ładowarki czołowe wyposażone zostały w nowoczesną, wyciszoną kabinę operatora, z zainstalowanym systemem ogrzewana z klimatyzacją oraz radioodbiornikiem. Aby zwiększyć komfort pracy, fotel jest amortyzowany.

Zaletą ładowarek jest także bogaty osprzęt: w standardzie oferujmy łyżkę z zębami, przeznaczoną do ogólnego stosowania o pojemności 1,2 m3, z dodatkowym szybkozłączem i widłami do palet. Na zamówienie dostępna jest natomiast łyżka dzielona, powiększana do 1,5 m3, chwytak do bali i zamiatarka.

Warto zainwestować w kupno ładowarki czołowej, gdyż znacznie ułatwi ona prace budowlane i drogowe.

Producent maszyn budowlanych i drogowych | XCMGEuropa